Дневни Архиви: 03/12/2020 | 11:55

Потписите за спас на Преспанско Езеро поднесени до Владата и МЖСПП

Писмото од Активисти на Граѓанската иницијатива Охрид SOS во продолжение ви го пренесуваме во целост : -“На 27 ноември (петок) 2020 г. до Владата и Министерството за животна средина и просторно планирање поднесовме 5522 потписи од петицијата: Барање за преземање итни мерки за спас на Преспанско Езеро, собрани од 25 …

Повеќе »

И старото, и новото – две логоа осамнаа на екранот на Алфа

Покрај новото лого кое го користи Алфа по ребрендингот во 2019 година, некогаш во исечоци од постари емисии што ги даваат, може да се забележи и старото лого. Па така, на екран едно до друго стојат и двете логоа. Сликата е од утринската на Алфа која се емитува во живо, …

Повеќе »

Модерна и интригантна драма – „Суровиот Истанбул” во Македонија

Од идната седмица на националната Алсат телевизија со емитување започнува новата турска драма “Суровиот Истанбул”, која ќе ја замени досегашната вечерна серија “Бодрумска приказна” во 19.45 часот. Се работи за серија правена по теркот на познатите “Ќерките на Фазилет”, “Украден живот” и “Ќерки”. Сторија за една жена која со нејзините …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!