Дневни Архиви: 26/12/2020 | 22:59

„Живот вреден за живеење“, бразилска пладневна новела на ХРТ 1

Од авторите на “Вистинска ѕвезда” на ХРТ 1 започна уште една посластица од земјата на кафето, карневалот и самбата. “Живот вреден за живеење” е една од најгледаните теленовели во последниве години во Бразил која го надмина успехот и на “Вистинска ѕвезда”. Приказна за љубовта, разбирањето, смислата на животот. Серија во …

Повеќе »

Никола Зацески со празничен подарок, нов сингл со наслов “Мојот пат”

По одличниот прв сингл “Срцето мое тука чука” кој доби многу позитивни критики, Никола Зацески или “Волшебниот глас” и неговиот тим, во овие празнични денови ни подаруваат преубав поклон, втор сингл со наслов “Мојот пат”. Музиката, аранжманот и продукцијата се на Николче Мицевски, авторот на успешните етно проекти на Каролина …

Повеќе »

Раскошната екранизација на „Ана Каренина“ од Толстој празнично на ТВ 24

„Сите среќни семејства си прилегаат едно на друго, секое несреќно семејство е несреќно на свој начин”. Руска мини серија снимена според истоимениот роман на рускиот писател Лав Толстој од 1878 година. Едно од најголемите имиња во литературата. Од најголемиот мајстор на класиците. Зарем има некој кој не чул барем како …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!