Дневни Архиви: 28/12/2020 | 23:09

Нурнете во светот на џунглата со новогодишните цртани на ТВ 24

Во новогодишното утро, разбудете се со ретро цртан филм на телевизија 24. Во 10 часот наутро на 31 декември ќе се емитува “Jungle Emperor Leo”, јапонска продукција од 1997 година. На почетокот на филмот, Лео дознава дека неговата Лира штотуку родила близначиња: Лунеј и Лукио. После големата прослава, сцената драстично …

Повеќе »

За празнична магија и сентименталност – „Ветување” во 18.45 часот

Од понеделник (28 декември), познатата политичка дебатна емисија “Само вистина” оди на празнична пауза, а во деновите без политика, стресови и кавги, Канал 5 ќе ја емитува романтичната турска серија “Ветување” во продолжено времетраење. Од 18.45 часот до 21 часот, гледачите на Канал 5 ќе може да се разнежнат за …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!