Дневни Архиви: 22/12/2020 | 19:19

Видео | Инспектор Томе со нов видео хит – има да горит Балканов!

#ОстаниДома за Нова Година и гледај #ПРЕСПАВ. Најпопуларната играна продукција на сите времиња во домашно производство се врати на малите екрани со новата, 5-та сезона која може да ја следите секоја вечер на МРТ 1. Традиционално, и оваа новогодишна ноќ забавувајте се со ликовите и веселбата која ќе ја понуди …

Повеќе »

Играјте „На тепка“ онлајн со Ненад и освојте интересни подароци

Во време на лоши вести и пандемија кога во медиумите слушаме само негативни информации, пред почетокот на празниците започна првиот он-лајн квиз во Македонија, „На Тепка”. –Иако изгледа како телевизиски проект сепак квизот можете да го гледате само на интернет преку стримингот во живо на Фејсбук фан страната и Јутјуб …

Повеќе »

Изложба „Мал формат“ 2020 на Друштвото на ликовни уметници

Во Културно информативниот центар – КИЦ ќе биде поставена изложбата „Мал формат“ на Друштвото на ликовни уметници на Македонија (ДЛУМ). Изложбата е под покровителство на Град Скопје и Министерство за култура и ќе трае 10 дена. Од ДЛУМ посочуваат дека малиот формат како творечки предизвик претставува честа дневна практика на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!