Почетна / 2020 / November

Месечни Архиви: November 2020

Видео | Излезе трејлерот за „Непријател“, новата домашна серија на ТВ 24

Од сабота (5 декември) на ТВ 24 стартува новата телевизиска серија на „Солза и Смеа“, насловена „Непријател“. Серијата е снимена во Битола и битолско, а се состои од 11 епизодни изданија. Во приказната се раскажува за еден крадец, кој влегува во куќа на познат политичар, каде од неговиот дом ќе …

Повеќе »

Второ онлајн издание на „Fusion festival“ со познати ДиЏеи

Следува второто издание на Fusion Festival. На 1ви декември во 20 часот, бидете спремни за уште една фантастична журка која секој љубител на добрата музика ќе може да ја проследи на Youtube и Twich каналите на фестивалот како и на официјалната ФБ страна на фестивалот. Комплетната фестивалска продукција е во …

Повеќе »

„Prisoners“, „Julieta“, „San Anderas“ на Телма за почеток на декември

Недела (29 ноември 2020) во 19.50 часот ќе се емитува норвешкиот трилер “Утоја”, снимен по вистинита приказна. Токму кога мислат дека се безбедни и далеку од терористичкиот хаос во градот…се слушаат првите истрели. Тој ден повеќе од 500 млади луѓе беа во животна опасност. Дали светот некогаш ќе го заборави …

Повеќе »

Фото | Емир и Рејхан од серијата „Ветување“ и приватно во врска

Озге Јениз (27) и Ѓокберг Демирчи (31) се главните протагонисти на турската сапуница “Ветување”, која се емитува на Канал 5 телевизија од понеделник до петок во вечерните часови. Освен во серијата, тие двајцата се заедно и во реалниот живот. Двојката не ја крие својата врска и често објавува заендички фотографии …

Повеќе »

Запознајте ги ликовите во новата серија „Скорпион“ на ТВ 24

Серијата ,,Скорпион,, во четири сезони се одвива околу О’Брајан и неговите пријатели кои ги решаваат сложените глобални проблеми и со тоа спасуваат животи. Нивната работа наскоро го привлекува вниманието на оделот за дравна безбедност кој решава да ги користи нивните знаења за сузбивање на тероризмот. Валтер О’Брајан е генијалец со …

Повеќе »

Секој петок на Канал 5 ќе готвиме со Фичо во „Што со брашното“

Секој петок на Канал 5 телевизија во 11.15 часот ќе се емитува новата кулинарска емисија “Што со брашното”. Ќе замириса на тазе печено со познатиот интернет готвач кој ќе ни претстави многу необични рецепти со брашно. Што сè може да се направи или испече со брашното? Переци, ѓевреци, леб, печива, …

Повеќе »

„Шоуто на Елен“ продолжува на Телма со новата 17-та сезона

Позитивна и харизматична, оригинална и несебична, праведна и уникатна. Елен ќе ги руши сите табуа во интересното американско шоу кое продолжува на телевизија Телма. Од понеделник до петок во 14.30 часот, попладне со Елен Деџенерис. Популарното шоу на американската глумица, шоумен, ТВ водителка и борец за човекови права, Елен Деџенерис …

Повеќе »

„20 секунди“, квиз на знаење секоја сабота и недела на МРТ 1

Секоја сабота и недела во 20.15 часот на МРТ 1 ќе се емитува новиот квиз на знаење “20 секунди”. Во водителската улога го гледаме актерот Дејан Лилиќ кој ќе се обиде да ги насочи и мотивира натпреварувачите да одговорат на интересни прашања кои ќе ги заскокоткаат и “мозочните ќелии” на …

Повеќе »

Многумина ја споредија со „Имотот на дамата“ – „Горка земја“ на Сител

Тој нарача пред година цела нежен прстен филигран Таа накити од коприна бела фустан навезан Сон … сонувашe на пајтон ja вози, зад нив ѕвонат камбани До преку прагот в раце ја носи … Но се раздени. Пуста остана желба невина Сон си мина и тој си замина Пепел направи, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!