Дневни Архиви: 09/12/2020 | 17:05

Новогодишен ТВ пакет од TDC за гледачите – три нови турски серии

Три нови премиерни наслови стигнуваат на кабловскиот канал Dizi (Timeless drama channel). Сите оние кои се на операторот А1 веќе од 28 декември ќе може да ја следат новата турска трилер серија “Инсајдер”. Приказна за двајца браќа, разделени уште како мали, но години потоа, двајцата ќе се најдат на две …

Повеќе »

„Последниот јаничар“, нова руска новела на МТМ и локалните

Од 14 декември (понеделник) на прва скопска МТМ телевизија стартува уште една руска теленовела. “Последниот јаничар” е снимена во 2014-та година, а темата на серијата е забранетата љубов меѓу една убава руска девојка и еден јаничар, целосно оддаден на служба на турската држава. Новелата на МТМ ќе се емитува од …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!