Дневни Архиви: 08/12/2020 | 23:08

Познатиот ТВ водител Ненад се враќа со нов интернет квиз „На тепка“

За прв пат во Македонија следува интернет издание на ново квиз шоу. “На тепка” е името на квизот кој ќе го води познатиот ТВ водител Ненад Ѓоргиевски. Квизот нема да се емитува на телевизија, па заинтересираните натпреварувачи ќе може да играат и да се забавуваат преку социјалните мрежи Facebook и …

Повеќе »

Адреналинска акција и во новите епизоди од „Чикаго ФД“ на Сител

Продолжува адреналинската акција на опасните улици на Чикаго за уште поопасни игри на страв, неизвесност и драма. Последните две епизоди од 4. сезона на “Чикаго ФД” ќе ги гледате во четврток (11. декември) и петок (12. декември), а веќе во понеделник после полноќ започнува премиерно петатта сезона на серијата. Повторно …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!