Дневни Архиви: 12/12/2020 | 20:37

Играјте со „Романтичарот“ во нова видео игра на вашите мобилни

Џан Јаман, протагонистот на хит комедијата “Романтичарот” (Сител) е еден од најпопуларните турски актери во моментов, кој предизвикува невидено внимание и еуфорија каде и да се појави. Додека фановите се прашуваа дали ќе следува нова серија на нивниот обожуван романтичар, тој изненади со нешто интересно, сосема поинаков проект од сериите. …

Повеќе »

Романсата за „Ќерката на Амбасадорот“ од понеделник на Канал 5

Откако еднаш ќе почнете да верувате дека заслужувате љубов, никогаш повеќе нема да се помирите да бидете нечиј втор избор. И затоа најчесто се плаче за оние кои најмногу ги сакаме. Но, љубовта е болка од која не се умира затоа што во љубовта, просјакот и кралот се еднакви. Само …

Повеќе »

„Делфинот“ на Александар Прокопиев објавен во Хрватска

Eминентната хрватска издавачка куќа ВБЗ ја објави книгата раскази „Делфин” на Александар Прокопиев, „еден од водечките балкански постмодернистички писатели”, како што се оценува во најавата на издавачот. Преводот на хрватски е на Ивица Баковиќ. Покрај другото, во рецензијата се вели: „Расказите на Прокопиев се наоѓаат некаде на границата помеѓу реалистичното …

Повеќе »

Прва онлајн музичка конференција на Авалон Продукција

Дали музичката индустрија ќе го ,,преживее” коронавирусот и дали претрпените промени ќе имаат долготрајно влијание врз неа? Откажани и презакажани концерти, неможност за работење или пак ограничување на работата… Почнувајќи од март 2020та, па се’ до сега, концертната музичка индустрија реално не постои. Почнувајќи од концертните промотери па се’ до …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!