Дневни Архиви: 06/12/2020 | 21:55

Ретро серија на МРТ 5 – „Училиште за кловнови“ на Коле Ангеловски

МРТ 5 започна со емитување на познатата домашна играно забавна програма, снимена далечната 1987 година во продукција на тогашна Радио телевизија Скопје. Во “Училиште за кловнови” учествуваат Владимир Ангеловски, Гоце Тодоровски, Димче Мешковски, Соња Здравковска, Игор Џамбазов, Марин Бабиќ, Ана Царулевска, Васе Маневска. Сценариото е дело на Коле Ангеловски, а …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!