Дневни Архиви: 29/12/2020 | 13:39

Скопската Зоолошка е на прагот да стане членка на европската ЕАЗА

Изминатите две и пол години, Скопје Зоо доби нов лик, нови животни и многу новитети. Стана најпосетената институција во државата за 2019 и 2020, а на прагот сме да бидеме членка и на ЕАЗА (Европска Асоцијација на акваируми и зоолошки). (ВИДЕО) Сите успеси на Скопската Зоолошка градина Ова е дел …

Повеќе »

Новогодишна реклама која ги освои симпатиите на социјалните мрежи

Ниту едни новогодишни и божиќни празници не може официјално да започнат без да ги видиме празничните видео приказни на големите брендови. И македонските брендови го следат овој светски тренд, па во духот на новогодишната еуфорија, оваа година својата приказна ја испраќа и познатата скопска пицерија Костарика. Емотивно видео кое ќе …

Повеќе »

Новогодишно интервју со д-р Угриновски, ген. менаџер на „Неуромедика”

НОВОГОДИШНО ИНТЕРВЈУ СО Д-Р ЕМИЛ УГРИНОВСКИ, ГЕНЕРАЛЕН МЕНАЏЕР НА БОЛНИЦАТА НЕУРОМЕДИКА „КОВИД КРИЗАТА ЌЕ ЈА ПОБЕДИМЕ И ЌЕ ИЗЛЕЗЕМЕ ПОСИЛНИ“ Неуромедика е првиот приватен медицински бренд во Македонија кој веќе 29 години работи на полето на современа и напредна здравствена заштита на пациентите. Како и сите останати здравствени институции кои …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!