Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Весели бои, музика и нови авантури во новогодишната „5+”
20 часот и 15 минути - започнува нова сезона на 31 декември

Весели бои, музика и нови авантури во новогодишната „5+”

Одличен потег, да ѝ кажеме „Чао“ на старата и „Здраво“ на новата година во специјална новогодишна премиера на новата сезона на детската забавно играна програма  “5+!” на МРТ 1.

На 31ви, ќе пееме, ќе се дружиме, ама секој по дома за да покажеме дека се грижиме. Нова сезона од детската омилена програма. Дечиња, започнете ја убавата новогодишна вечер со ликовите од вашата Пет плус фамилија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стојне и пријателите во музичко шоу во недела во 16 часот на Алфа

Фолкерката Стојне заедно со нејзината продукција “Мојсо” подготвив музичко шоу за сите оние кои ја …

error: Содржината е заштитена!