Почетна / 2021 / January

Месечни Архиви: January 2021

Програмска шема на Телма за период од 30.01.2021 до 05.02.2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 30.01 2021 – 05.02 2021 САБОТА  30.01.2021 07:10 Teлма клуб – забавна емисија(р) 07:55 Телма клуб – продолжува 08:40 Метео 08:45 Телма Амбуланта – емисија за здравство (р) 09:25 Топшоп – Студио Модерна 09:55 Tелма клуб – забавна емисија(р) 10:35 Телма Амбуланта …

Повеќе »

Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека најголемите приватни ТВ куќи како Сител, Канал 5, Алсат и Телма емитуваат премиерни содржини за време на викенд прајмтајмот, Алфа телевизија прикажува репризи. Па така на 30. јануари во прајмтајмот (19 часот) ќе се емитува стара епизода на српската играно документарна емисија “ДНК Анализа”, прикажана многупати досега на Алфа. …

Повеќе »

Фото | По раскинувањето, Аси во љубовна врска со помлад турски актер

Само неколку месеци по раскинувањето со режисерот и продуцент Умур Евирген, со кого беше во врска три години, Туба Бујукустун беше забележана со нов маж. Врската со Умур заврши за време на карантинот. За крајот на љубовта, јавноста дозна откако тој беше фотографиран со нова партнерка и тие фотографии беа …

Повеќе »

Лејди Гага и Бредли Купер во „Ѕвездата е родена“, премиерно на МРТ 1

Музичар ѝ помага на млада пејачка да пронајде слава, додека неговата кариера полека се распаѓа од годините и алкохолизмот Филмот е нова верзија на култната љубовна приказна од 1937 година и претставува авторско деби на Бредли Купер. „Ѕвездата е родена“ е приказна за трагичната љубов меѓу искусниот музичар на залезот …

Повеќе »

Новата теленовела од Телемундо „Обожавателка“ ќе ја следите на AXN

Од понеделник до петок на кабловскиот AXN, следува нова теленовела од продукцијата на Телемундо. “Обожавателка” ќе ве насмее и разнежни од понеделник до петок во 12.40 часот, со реприза утредента пред премиерната епизода. Валентина Перез, која пријателите ја нарекуваат Вале, е едноставна, радосна и скромна девојка, голем фан на актерот …

Повеќе »

Масакр во„Ангели“ на Сител – умираат ли сите пет девојки по пукањето?

Неверојатен завршеток приреди епизодата од турската хит серија “Ангели”, емитувана вчеравечер на Сител. Верните гледачи на серијата до доцна во ноќта останаа сведоци на страшен момент што никој не го очекуваше, токму тогаш кога навидум сè изгледаше безгрижно и среќно. Мафијата влезе во станот каде спиеја младите ангели. Пукотници, вресоци …

Повеќе »

Запознајте ја традицијата на Јапонија преку документарците на Канал 5

Привлечноста на Кјото не лежи само во неговите светилишта и храмови или во елеганцијата на градот. Повеќе од еден милениум, од 794 година, Кјото цветаше како главен град, водејќи се по патот на уметноста, архитектурата и трговијата. Суштината на јапонската култура е родена во Кјото и е рафинирана и пренесена …

Повеќе »

Видео | Наша водителка си направи приватен разговор сред емисија

Исечок од утринската емисија на ТВ Сонце стана вистински хит на социјалните мрежи. Видеото во кое се гледа дека водителката Јулија на сред емисија води приватни разговори и поздрави до мајстор Мане стана доста споделувано меѓу корисниците на социјални медиуми. За некои, ова е баш симпатично, за некои чудно како …

Повеќе »

Беџ за верификација на е-трговците за безбедно онлајн шопинг искуство

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија воведува „Беџ за верификуван е-трговец”, кој ќе овозможи јасна дистинкција на онлајн продавниците кои се регистрирани субјекти и ги исполнуваат основните правила и законски прописи од останатите онлајн продавници кои не се целосно усогласени или пак воопшто не се регистрирани и се дел од сивата …

Повеќе »

Видео | Погледнете ја најавата за „Суровиот град“ на Сител

Како што веќе објавивме, следува нова играна серија наскоро на Сител. “Суровиот град” е името на оваа модерна вечерна драма полна со многу адреналин, скандали и пресврти од кои и запира здивот. Патешествие за една мајка која со нејзините деца се сели во големиот град. Од малото место во големиот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!