Почетна / Телевизија / Урбана програмска шема на ТВ Телма за 31 декември и 1 јануари

Урбана програмска шема на ТВ Телма за 31 декември и 1 јануари

Реномираната телевизија Телма подготви специфична и поинаква новогодишна програма, која ќе ги задоволи вкусовите на оние кои бараат нешто поразлично. И за време на новогодишниот ден, а и потоа уживајте во драматичните епизоди на “Горчлива одмазда”, избрана за најдобра теленовела во светот за 2018 година.

Тука е секако и Шоуто на Елен, како и незаборавните авантури на Ентони Бордеин.

Новогодишната ноќ дочекајте ја со урбана музика и првокласни филмски остварувања, а првото јануарско утро разбудете се со најинтересните детски цртани филмови.

ЧЕТВРТОК Телма ТВ 31.12 2020
07:00 Нови херои – емисија за тинејџери(р)
07:40 Телма клуб (р)
08:25 Метео
08:30 Телешоп
08:35 Телма амбуланта – емисија за здравство(р)
09:15 Топшоп – Студио Модерна
09:45 Горчлива одмазда – играна серија (р)
10:50 Телешоп
10:55 Топ Тема – информативна програма(р)
12:10 Топшоп – Студио Модерна
12:30 Вести
12:50 Метео
12:55 Телма клуб – забавна емисија
13:45 Телма амбуланата – емисија за здравство
14:30 Шоуто на Елен 17 сезона премиера
15:30 Вести
16:05 Спортски Вести
16:10 Метео
16:15 Back stage – естраден магазин
16:40 Горчлива одмазда – играна серија премиера
17:30 Непознати делови – Ентони Бордеин прем.
18:30 Вести
19:00 Спортски Вести
19:10 Метео
19:15 Вики Кристина Барселона – игран филм
21:00 Мистериите на Доктор Блејк – играна серија
22:00 Се собравме за вас – Божиќно издание

00:20 Зелена карта – игран филм
02:30 Џо – игран филм
04:30 Дарителот – игран филм
06:20 Back stage – естраден магазин(р)
06:35 Турција средба на цивилизации – документарна програма

ПЕТОК Телма ТВ 01.01 2021
07:00 Штркови – анимиран филм
08:25 Метео
08:30 Телешоп
08:35 Мечето Јоги – анимиран филм
10:00 Топшоп – Студио Модерна
10:30 Горчлива одмазда – играна серија (р)
11:25 Телешоп
11:30 Како Хокус го пронајде Покус – театарска прет.за деца
12:20 Пеле раѓањето на ѕвездата – документарен филм
13:50 Топшоп – Студио Модерна
14:05 Ни – Хао – емисија за Кина и нејзините богатства(р)
14:35 Шоуто на Елен 17 сезона премиера
15:30 Вести
16:05 Спортски Вести
16:10 Метео
16:15 Back stage – естраден магазин
16:40 Горчлива одмазда – играна серија премиера
17:30 Непознати делови – Ентони Бордеин прем.
18:30 Вести
19:00 Спортски Вести
19:10 Метео
19:15 Лето 1993 – игран филм
21:00 Статус на врската – играна серија
21:30 Вести
22:00 Спортски Вести
22:10 Метео
22:15 Back stage – естраден магазин(р)
22:40 Данкирк – игран филм
00:25 Малиот Џо – игран филм
02:10 Шоуто на Елен 17 сезона(р)
03:00 Непознати делови – Ентони Бордеин(р)
03:50 Горчлива одмазда – играна серија(р)
04:45 Македонска музика
06:00 Ни – Хао – емисија за Кина и нејзините богатства(р)
06:30 Вести(р)

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Три месеци гратис MOVE со дел од понудите на www.akcija24.mk

MOVE е дел од атрактивните понуди на www.akcija24.mk, еден од пионерите на онлајн-трговијата во Македонија. …

error: Содржината е заштитена!