Дневни Архиви: 27/12/2020 | 13:58

Традиционалната „Новогодишна Зоо Бајка” и оваа година во ЗОО Скопје

Традиционално, трета година по ред во Зоолошката градина во Скопје се одржува настанот „Новогодишна Зоо Бајка“. Во пресрет на Нова година, најмалите ќе имаат можност да уживаат во детска претстава, а потоа и доаѓање на Дедо Мраз со волшебното вовче. Сите деца ќе добијат подароци и пакетчиња, а влезот за …

Повеќе »

„Green book“, „Joe“ и „The giver“ во новогодишниот маратон на Телма

Новогодишен филмски маратон на реномираната телевизија Телма. Филмската треска започнува на 31 декември, веднаш по централниот дневник со “Вики Кристина Барселона”,  најдобриот филм кој Вуди Ален го направи последнава деценија. Филмот е преполн со опуштена летна атмосфера, поткрепена со звукот на гитарата и вкусот на доброто вино, патувања, дружење, уживање …

Повеќе »

Дочекајте ја Новата година на Телма со познатите македонски ДиЏеи

DJ Branchez, John Antonio, Dj Bobi и DJ Fici се задолжени за да ви приредат поинаков и поспецифичен дочек на Новата година. Телма телевизија со сосема поинаква новогодишна забава за своите гледачи. Пандемијата низ целиот свет наметна нови начини на огранизирање забави, па затоа, City Radio одлучија да бидат дел …

Повеќе »

Ријана, Бетмен, Флеш и Супермен во филмската новогодишна ноќ на МРТ

Влезете во новата година со филмови на МРТ 1. По интересната акциона фантастика “The Meg” (00.15 часот), ноќта за Нова година следуваат во продолжение уште два филмски наслови. “Осумте на Оушн” следува по “Мегалодон” во 20 минути по 2 часот. Деби Оушн е сестра на легендарниот измамник Ден Оушн која …

Повеќе »

Влезете во Новата година со СФ акцијата „The Meg“ на МРТ 1

Возбудлив трилер за поранешниот поморски капетан и професионален нуркач Џонас Тејлор (Џејсон Стејтам), еден од најатрактивните глумци на денешницата, кој ќе ги одмери силите со најмоќниот и најагресивниот предатор во историјата на животинското царство. Тејлор го прогонува тоа што го видел, а не може да им го докаже на другите. …

Повеќе »

Синот на Хурем Султан се враќа како „Инсајдер“ во новиот хит на TDC

Запознајте го Мерт, пријателот на Сарп од Академијата. Шармантен осаменик, тој пораснал на улица и нема апсолутно ништо за губење – тоа е така се додека не запознае некој кој ќе го промени неговиот живот. Ќе влезе ли во полицијата за да ги открие нивните намери и да ја извести …

Повеќе »

Згодното момче од „Фериха“ се враќа како „Инсајдер“ на TDC

Животот на Сарп се врти наопаку на само неколку дена од неговото дипломирање на полициската академија. Храбар и бестрашен, ќе ги преземе ли Сарп работите во негови раце? Ќе влезе ли во мафијата како инсајдер за да ги открие и најматните нивни зделки? Премиерата на хит  серијата “Инсајдер” e во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!