Дневни Архиви: 02/12/2020 | 13:25

Инфо | Португалската новела со нови епизоди на Телма во 16.40 часот

“Горчлива одмазда” е португалска теленовела која ја доби интернационалната награда ЕМИ за најдобра теленовела во 2018-та година. Неколку месеци истата веќе се емитува и на националната Телма. Серијата продолжува со нови интригантни продолженија во 16.40 часот, од понеделник до петок на Телма, а “Шоуто на Елен” ќе го следите во …

Повеќе »

Шок за гледачите, следува скандалозна свадба во „Забрането јаболко”

Вечерва и утревечер, бидете гости на најскандалозната свадба во светот на сапуниците. Доаѓа долгоочекуваниот момент во династијата на гламурозните Аргунови – свадбата на Халит и Јилдиз во “Забрането јаболко”. Неочекуван пресврт подготвува кралицата на злото за најсреќниот ден на Јилдиз. Дали планот на змијата Шахика ќе се оствари и таа …

Повеќе »

5 заклучоци од годишната конференција за состојбата со е-трговијата

Под мотото „Е-трговија и Ковид-19: Предизвици и можности!” на 25-ти и 26-ти ноември, се одржа Третата годишна конференција за е-трговија на која присуствуваа повеќе од 340 учесници од преку 100 компании, организации, владини институции и образовни установи. Конференцијата, во своето премиерно онлајн издание, се состоеше од богата дводневна програма во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!