Почетна / Живот / Традиционалната „Новогодишна Зоо Бајка” и оваа година во ЗОО Скопје

Традиционалната „Новогодишна Зоо Бајка” и оваа година во ЗОО Скопје

Традиционално, трета година по ред во Зоолошката градина во Скопје се одржува настанот „Новогодишна Зоо Бајка“. Во пресрет на Нова година, најмалите ќе имаат можност да уживаат во детска претстава, а потоа и доаѓање на Дедо Мраз со волшебното вовче. Сите деца ќе добијат подароци и пакетчиња, а влезот за настанот е 80 денари.


Настанот ќе биде по сите здравствени протоколи, безбеден за сите и на отворено. Носењето маска е задолжително.
Поради временските неприлики, „Новогодишна Зоо Бајка“ наместо на првично најавениот датум 27.12, се префрла за 28.12 ( понеделник), со почеток во 13:30.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новогодишна реклама која ги освои симпатиите на социјалните мрежи

Ниту едни новогодишни и божиќни празници не може официјално да започнат без да ги видиме …

error: Содржината е заштитена!