Почетна / Сапуници / Фото | Ѕирнете зад камерите на хит серијата „Мојата ќерка“ на Сител

Фото | Ѕирнете зад камерите на хит серијата „Мојата ќерка“ на Сител

Секој ден во 19.45 часот, телевизиските гледачи се на фреквенцијата на Сител, следејќи ја слатката и тажна приказна за “Мојата ќерка” која дефинитивно е без конкуренција во гледаност во нејзиниот термин.

За Ојку или малото талентирано девојче Берин Гокјилдиз ова веќе е нова улога каде е порасната и поискусна пред камерите.

Претходно ја следевме во познатите серии “Се викав Мелек” и “Мојот вујко”.

Но, која е Берен приватно и што обожува најмногу?

„Најмногу сакам сина боја. Особено тиркизна.

За мене макароните се најубаво јадење, но сакам и полнети пиперки. Моето хоби е скокање на јаже, пеење и танцување. Обожавам трговски центри. Сакам да шетам по трговските центри. И, она што најмногу ми се допаѓа е одење во кино. “

На прашањето, кого сака повеќе, таа ќе каже :


– Мајка ми, секако. Таа ме роди мене. Ја сакам мајка ми 100 проценти, а татко ми 99. Таа беше со мене повеќе од татко ми и ја поддржуваше мојата желба да снимам.


Имам баба во Анкара. Татко ми често ме носи таму со мојот мал брат. Обично на Бајрам одиме да ја видиме баби. И таму имам чичко. Ние сме едно мало, но од друга страна и големо семејство. И, за мене, семејството е љубов, мир, живот … Нешто најважно. “

Ги сака фудбалските клубови „Фенербахче“ и „Галатасарај“, но сепак омилен за неа е „Бешикташ“.

Во серијата “Мојата ќерка”, малото девојче се спријателило и приватно со сите актери, но најмногу се дружи со актерот кој го глуми нејзиниот татко.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Турската сапуница „Грешници” обновена и за следна сезона

Маратонската турска сапуница “Грешници” доби зелено светло за нова трета сезона. Хира и Орхун продолжуваат …

error: Содржината е заштитена!