Почетна / Спорт / Трета сезона од ,,Ферплеј со Јана” – секоја недела на Телма

Трета сезона од ,,Ферплеј со Јана” – секоја недела на Телма

Како се освојува шампионска титула во бокс со голи раце и како се станува број 1 во светот?  ГОрјан Гого Славески е гостин во првото издание од третата сезона на спортската ток емисија на Телма.

 Место за спортските фанови, но и за сите оние кои се во потрага по мотивација, а ќе ја пронајдат во приказните на сјајните имиња од спортската сцена. Зошто, во спортот не е важно само да учествуваш, важно е да победиш, но најважно е да покажеш/понудиш/примениш ФЕРПЛЕЈ.

Дознаваме како изгледа секојдневието и животниот стил на спортистите, како ги поднесуваат поразите, но и како се радуваат на победите? Како се станува победник, а како се останува со гордо крената глава кога си губитник? “Ферплеј со Јана” од 1 октомври на Телма. Нова сезона.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Познатите Македонци со поддршка за ракометарките

Оние кои гордо го виореле македонското знаме на големи настани, знаат колку тежи црвено-жолтата чест. …

error: Содржината е заштитена!