Дневни Архиви: 02/06/2020 | 21:38

Fox Crime ја емитува новата серија на CBS за најбараните на „ФБИ“

Американската телевизиска мрежа CBS по “FBI”, реши да сними и спин оф на крими серијата за федералното тело за криминална истрага и разузнавање. “FBI – Most wanted” се емитува секој понеделник на кабловскиот Fox Crime во 22 часот, со репризни емитувања во вторник на пладне и во недела во 22 …

Повеќе »

Стефанија стана прва Македонка во тимот на „Бољшој“, театарот во Москва

На 18 години балерината Стефанија Гаштарска е првата Македонка која стана дел од ансамблот на рускиот „Болшој“ театар во Москва. Доколку ситуацијата се стабилизира, веќе од следниот месец ќе се пресели таму – објавува телевизија Сител. Средното образование го завршила во Русија, една година поминала во Перм, а три токму …

Повеќе »

МРТ 5 ја емитува репризно култната детска серија „Големи и мали“

Мартин Трпчевски, Жарко Димитриоски, Тамара Веселинска, Бисера Кајева, Бојан Велевски, Димитар Чулаковски, Никола Пендовски, Катина Иванова, Стојна Костовска, Снежана Конеска, Борис Чоревски, Димче Мешковски, Томе Витанов се актерските имиња во култната серија “Големи и мали”, снимена од Македонската телевизија во 2000-та година. За ретро посетување, серијата се емитува и на …

Повеќе »

Акционата авантура „Relic hunter“ секој ден на AXN во 16.20 часот

Убавата актерка Тиа Карера го игра ликот на универзитетскиот професор Сидни Фокс во канадската мистериозна авантура “Ловци на реликвии”. Сидни патува низ светот во потрага по изгубени, исчезнати и киднапирани артефакти и антиквитети. Таа е потпомогната од нејзиниот лингвистички асистент Најџел, а повремено и од нејзината секретарка Клаудија. Ловецот на …

Повеќе »

Детективската серија „The Glades“ секој ден на Fox Crime во 19.15 часот

Оригиналната драма, продуцирана од телевизиската мрежа A&E, во која играат Мет Пасмор, Кил Санчез, Карлос Гомез и Мишел Херд секој работен ден на Фокс Крајм во 19.15 часот. Следете го “Детективот од Флорида” на Fox Crime. Во серијата го следиме Џим, атрактивен и исклучителен детектив од одделот за убиства во …

Повеќе »

Американската крими серија „Bones“ секој ден на Фокс во 17 часот

Од понеделник до петок во 17 часот на кабловскиот FOX канал се емитува американската процедурал серија “Коски”, каде главните улоги им припаѓаат на Емили Дешанел (Темперанс Бренан) и Дејвид Бореанз (Сили Бут). Серијата го прати професионалниот и приватниот живот на д-р. Бренан, форензички антрополог кој целиот свој живот го поминала …

Повеќе »

Американската крими серија „Castle“ секој ден на Фокс во 19 часот

Од понеделник до петок во 19 часот на кабловскиот Фокс канал ќе се емитува американската серија “Касл”, снимена од ABC во осум сезони. Репризата на епизодите е наредниот ден во 10.50 часот. Ричард Касл е познат и успешен писател кој што живее во Њујорк. Откако еден сериски убиец ќе користи …

Повеќе »

Фото | Мерки за заштита од Ковид 19 – да ги почитуваме сите !

Да ги почитуваме мерките за побрзо да ја надминеме епидемијата со КОВИД-19. Да одржуваме 2 метри растојание, да носиме заштитна опрема и често да ги миеме и дезинфицираме рацете. Не е воопшто тешко. Затоа сите да ги почитуваме препораките и мерките од Министерството за здравство. Време е земјата да излезе …

Повеќе »

ИНРЕКОМ ги анализира донесените владини уредби за медиумите

Институтот за развој на електронски комуникации со свои коментари за последните донесени уредби од страна на Владата, а кои се однесуваат на медиумското работење. Во продолжение, ви ја пренесуваме анализата на овој инситут (објавена на нивната веб страна) : “Во чиј интерес работи техничката Влада на Република Македонија? Вонредната состојба …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!