Дневни Архиви: 14/06/2020 | 20:59

Фото | По малечката невеста, се самоуби и познат индиски актер

Пред четири години, животот си го одзеде актерката која ја толкуваше улогата на возрасната Ананди од индиската маратонска сапуница “Малечката невеста”. Индиската јавност беше шокирана откако актерката била пронајдена обесена во домот. А денес, на 14 јуни уште еден индиски актер трагично го заврши животот. Sushant Singh Rajput, познат по …

Повеќе »

Лето 2020-то на МРТ 1 со играни филмови, секој ден во прајмтајм

Наместо репризните емитувања на “Преспав” и “Френдс”, од сега на првиот канал на Македонската телевизија ќе се емитуваат американски филмови, по еден секоја вечер во 21.15 часот. понеделник (15 јуни 2020) – “The crash” (2017) Замислете го хаосот од хакерскиот напад кој ги руши насилните банкарски системи, најстабилните влади и …

Повеќе »

Видео | Цеца стана “доктор”, па посочи дека корона вирусот бил ослабнат

Цеца заедно со синот Вељко беа дијагностицирани како позитивни на Ковид-19 пред неколку дена, а затоа што телефонот не престанал да ѝ ѕвони од загрижени пријатели, реши преку видеообраќање да каже дека е добро. – Да не беше ослабнет вирусот, немаше Владата на Србија да дозволи групирање и немаше да …

Повеќе »

Масовна светска медитација за помош на погодените од пандемијата

Недела 14 јуни од 17 часот преку масовна медитација која ќе ја обедини нашата свест и ќе помогне за исцелување на нашата планета, за мир и сите погодени од оваа пандемија. – На последната масовна медитација на 5 Април во која се приклучивме и ние имаше повеќе од 1.000.000 медитатори. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!