Дневни Архиви: 11/06/2020 | 21:31

Фото | Бугарската серија на Алфа доби слика од турска серија

Од понеделник до петок во 20.20 часот на Алфа се емитува медицинската драмска сапуница “Украден живот” (Откраднат живот), која неколку години се снима и прикажува во соседна Бугарија со голем успех. Но, телевизија Алфа на нејзината веб страна вметнала погрешна фотографија за серијата во програмскиот водич. Наместо од бугарската серија, …

Повеќе »

Следуваат нови сезони од проблематичните „Бесрамници“ на Телма

Популарната американска серија “Shameless” по кратка пауза продолжува со нови епизоди на ТВ Телма. Од понеделник (15 јуни) во 22.15 часот, започнува шестата сезона на оваа драмедија со Вилијам Мeјси во главната улога. Серијата го следи дисфункционалното семејство на Фрeнк Галагер, самохран татко на шест самостојни, проблематични и духовити деца. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!