Дневни Архиви: 18/06/2020 | 16:53

Fox Life со мини романсата „Four weddings and a funeral“ во 23 часот

Да се направи ТВ-серија базирана на филмот „Четири венчавки и погреб“ без ѕвездата Хју Грант беше голем предизвик за креаторите, кои на приказната од британската комедија од 1994 година ѝ дадоа модерен пресврт. Затоа тие решија во серијата од десет епизоди да стават американски ликови кои се поврзани со Велика …

Повеќе »

Воените акции на тимот на „SEAL“ секоја вечер на AXN во 20 часот

„С.Е.А.Л. тимот“ е воена драмска серија која ги следи професионалните и приватните животи на припадниците на најелитната единица на Морнарицата – СЕАЛ. Многу случаи во многу акции на новите херои чија задача е постојано да вежбаат, да ги планираат и да ги спроведуваат најопасните и најризични мисии во име на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!