Почетна / Живот / Фото | Мерки за заштита од Ковид 19 – да ги почитуваме сите !

Фото | Мерки за заштита од Ковид 19 – да ги почитуваме сите !

Да ги почитуваме мерките за побрзо да ја надминеме епидемијата со КОВИД-19. Да одржуваме 2 метри растојание, да носиме заштитна опрема и често да ги миеме и дезинфицираме рацете.

Не е воопшто тешко. Затоа сите да ги почитуваме препораките и мерките од Министерството за здравство. Време е земјата да излезе од здравствената криза!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тажна вест | Почина Љубисав Иванов – Ѕинго, првиот човек на Силекс

Во 84та година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз …

error: Содржината е заштитена!