Почетна / МК Сцена / Видео | Емотивната балада „Вардаре“ е новиот хит на Лозано

Видео | Емотивната балада „Вардаре“ е новиот хит на Лозано

Нова песна на популарниот Лозано која ќе стане дел од проектот “Километри”. Емотивната балада “Мајко” го добива продолжението „Вардаре“, која за кратко време стана вистински хит.

Лазар и Магдалена Цветковски се јавуваат и тука како креатори, додека пак режисер на видеото е Даниел Јовески.

Во најновиов спот на Лозано учествуваа и работеа повеќе од дваесет луѓе, а меѓу нив се актерите Емилија Мицевска Трајковиќ, Горан Глигориески, Марко Богдановски и Сања Јаневски, а тука беа и нивните помлади колеги од актерската школа на Весна Петрушевска – Бејби.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Величествениот супербренд ја продолжува турнејата низ Македонија

Продолжува турнејата на супер ѕвездата Каролина во градовите низ Македонија во организација на маестралната Авалон …

error: Содржината е заштитена!