Дневни Архиви: 12/06/2020 | 20:26

„Републиката во пламен“ и „Тајната книга“ овој викенд на ТВ Алфа

Телевизија Алфа продолжува со афирмација и поддршка на македонската кинематографија и овој, јунски викенд. Во сабота (13 јуни) во 15.30 часот ќе се емитува “Солунските атентатори” на Живорад Митровиќ од 1951 година. Филмот зборува за ситуацијата во Македонија под османлиско ропство. Како одговор на теророт на кој е изложен македонскиот …

Повеќе »

За фановите на „Очајни домаќинки“, следува нова играна серија на TDC

“Мали убиства” – од понеделник до петок на TDC (А1 оператор) со македонски титл Кабловскиот канал TDC, специјализиран за емитување на турски серии започнува со нова мистериозна серија, правена по теркот на познатите Desperate housewives и Devious maids. И во оваа продукција во центарот на приказната се четири жени. Серијата …

Повеќе »

Нова С со полноќна реприза на британската крими драма „Broadchurch“

Oд вторник до петок, британска серија на полноќ на Нова С Детективскиот инспектор Алек Харди доаѓа во Броудчрџ, мирно крајбрежно градче каде што треба да дојде на работното место на Ели Милер во локалната полиција. Првиот ден од работното место му започнува бурно откако го наоѓаат на плажата телото на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!