Дневни Архиви: 05/06/2020 | 19:02

На чекор до вистината … во новите епизоди на „Сестри“ на Сител

Големи пресврти во новите епизоди на турската играна серија “Сестри”. Дали опасната сестра Умај ќе умре, а со тоа Решат ќе стане убиец? Што ќе се случи сега кога докторот е мртов? Или можеби дејството ќе ни открие дека е жив? Дали конечно Хајат ќе дознае кои се нејзините вистински …

Повеќе »

Сталоне, Бандерас, Мерил Стрип и Бен Афлек во филмското кино на Телма

сабота (6 јуни), 19.15 часот – Magic in the moonlight (2014) Магионичарот Стенли заминува во Франција за да разоткрие измама на две видовити жени. Кога ќе се сретнат сите заедно, Стенли ќе сфати дека работите се многу покомплицирани отколку што изгледаат. сабота (6 јуни), 22.15 часот – The bridges of …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!