Дневни Архиви: 04/06/2020 | 21:13

„Најдолгиот пат“ и „Како лош сон“ за карантинскиот викенд на Алфа

Телевизија Алфа продолжува со афирмација и поддршка на македонската кинематографија и овој, празничен и карантински викенд на почетокот на јуни. Во сабота (6 мај) и недела (7 мај), во попладневниот термин од 15.30 часот ќе се прикажат репризно македонските филмови, емитувани минатиот викенд. Во сабота ќе се потсетиме на “Преку …

Повеќе »

Авалон продукција : Ова е апел, потоа следи катанец само за Македонија

Најголемата и најурбана Авалон продукција со свој став за последните случувања во земјава. Во продолжение соопштението на Авалон кое ви го пренесуваме во целост : “ДА СЕ ВРАТАТ КОНЦЕРТИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА ОД КРАЈОТ НА ЈУЛИ!!! Полицискиот час како полициски час не е страшен. Ќе галами народот и ќе издржиме. Барем …

Повеќе »

Уште колку пати МТМ ќе ја репризира новелата „Фамилијата Реј“?

Oд 8 јуни 2020 во 20.30 часот, мексиканската теленовела “Фамилијата Реј” повторно на програмата на Прва скопска МТМ. Серијата премиерно се емитуваше на локалните телевизии минатата година, а потоа и на Сител, и неколкупати репризно на МТМ и на другите локални телевизии. Гледачите постојано прашуваат до нашиот портал – зошто …

Повеќе »

Незадоволни од уредбата на Владата, локалните телевизии во штрајк

Регионалните и локални телевизии, кои емитуваат програма преку оператори на електронска комуникациска мрежа, членки на Здружението Медиум Објектив со црн екран ќе го изразат своето незадоволство од oдлуката на Владата со која им се доделува финансиска помош за справување со кризата од Ковид 19 само на 5 национални и 6 …

Повеќе »

Видео | „Короната пуста да остане“ нѝ порачува Сузана Турунџиева

Короната пуста да останела, од морето ја разделила, морето кое го чекала девет месеци. Затоа короната пуста да остане, веќе трет месец абер прати и вели дека ќе се врати. Таа сите нè раздели и ни ги затна устите со маски, отпеа Сузана Турунџиева во видеото кое стана вистински хит …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!