Дневни Архиви: 26/06/2020 | 21:29

Викенд на Алфа со македонските филмови „Пресуда“ и „Истрел“

И овој жежок јунски викенд, следува домашно кино на Алфа со класици од македонската кинематографија. Во сабота во 15.50 часот ќе се потсетиме на “Големата вода”, македонски филм од 2004 година, во режија на Иво Трајков. Главните улоги во филмот ги играат Сашо Кекеновски, Маја Станковска, Митко Апостоловски, Мето Јовановски …

Повеќе »

Секој ден во 16.30 часот на Сител ќе се емитува грчката серија „Бруско“

Од понеделник (29 јуни) со почеток во 16.30 часот, доаѓа “Бруско” на Сител. Драматичната грчка сапуница за виното и љубовта повторно на малите екрани. Потсетете се уште од понеделник – како започна приказната за Мелина и Ахил, а по сеќавањето на случувањата од првата сезона, следуваат нови, уште повозбудливи и …

Повеќе »

Музика од едно друго време во шоуто „Showroom“на BalkanMusic

Кога ќе се соберат музичари и изведувачи кои се на иста “фреквенција”, тогаш тргнува музиката за своја душа…онаа која се слушала и пеела во едно друго време, на едно друго место. Време во кое луѓето биле меланхолични, полни со љубов и музиката просто извирала “самата од себе”. Новиот музички проект …

Повеќе »

Контактната емисија на Телма нема да се емитува во изборната кампања

Поради почетокот на изборната кампања, а за да се спречат сите можни злоупотреби со телефонските јавувања, Црвена линија нема да се емитува. Со ова известување се обрати телевизија Телма со гледачите. Повторни јавувања, нови твитови и постови кај Гоце следуваат по завршување на изборите. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!