Дневни Архиви: 28/06/2020 | 21:26

Левица за Телма: Oстанете да тонете во малициозност и аматеризам

Жесток допис на претседателот на политичката партија Левица, Димитар Апасиев до ТВ Телма, а кој се однесува на начинот на информирање на Телма за време на предизборната политичка кампања. Во продолжение целиот допис на Апасиев упатен до Боби Христов и Телма ТВ на 25 јуни 2020 : извор   | …

Повеќе »

Ѕвездата на Нејви доаѓа во правната драма „Бул“ на Фокс Крајм

Сите оние што барем еднаш во животот фрлиле око на популарното „Шоу на Опра“ кое ги обработува сите возможни и невозможни проблеми на денешницата, слушнале за д-р Фил. Тип со мустачиња, остроумен, со паметни совети и со стратегија за решавање на проблемите. И токму CBS сними серија за него, и …

Повеќе »

Фото | Актерот од „Полна месечина“ се соблече и ги сруши сите табуа

Џан Јаман, познат за македонските гледачи по улогата на Ферит од викенд драмата на Сител, “Полна месечина” во моментов е актуелен во Турција со неговата најнова серија. Како што веќе пишувавме, партнерка и во новата серија му е Назли од “Полна месечина”. Она што е особено впечатливо е што во …

Повеќе »

Фото | Алихан од „Забрането јаболко“ се разголе за летната сезона

Маркантниот турски актер Онур Туна преку улогата на бизнисменот Алихан во луксузната хит драма “Забрането јаболко” успеа да го привлече вниманието и на македонските гледачки кои ја следат серијата секоја вечер на Канал 5. Високиот актер секојдневно е мета на воздишки од страна на Македонките кои уживаат во неговата појава …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!