Дневни Архиви: 29/06/2020 | 11:18

Програмски распоред за детскиот канал МРТ 5 од 29 јуни-5 јули 2020

Преглед на програма за детскиот канал на МРТ – МРТ 5 : понеделник (29 јуни 2020) 07.00 Детски фестивал 07.50 Гормити – анимирана серија 08.10 Ајде да се дружиме – играна програма 08.40 Чук чук Стојанче – играна програма 08.45 Умни глави – играна програма 08.55 Светот на Биби – …

Повеќе »

„Absolute аttitude“, втор албум на алтернативниот бенд The Protagonist

The Protagonist, еден од најпрогресивните алтернативни бендови, го издаде вториот по ред албум наречен “Absolute Attitude”. Бендот претходно објави три синглови од овој албум “Mono Maniac”, “Milion Miles Milion Lives” и „Panic City” проследени со видео записи. “Absolute Attitude” е сниман во Скопје и Берлин додека финалните миксови се изработени …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!