Дневни Архиви: 27/06/2020 | 17:32

Фото | „Бруско“ на Сител нè запознава со згодниот Ахил од Кипар

Ахил Матеу – најмладиот син во фамилијата Матеу од Кипар. Студирал економија во Лондон, а неговите погледи кон животот и светот се широки, затоа што тој е бескомпромисен, добродушен и боем во душата, за кого не постојат табуа и предрасуди. На нивите од лозјето на фамилијата работат многу работници, но …

Повеќе »

Фото | Запознајте ја убавата Гркинка Мелина од серијата „Бруско“

Хит серија за хит лето. Од понеделник до петок на телевизија Сител ќе се емитува грчката драма “Бруско”, со која ќе уживате во една безвременска љубовна врска. Љубовта на младата Мелина и згодниот Ахил е нишката на оваа новела, во која тајните на две фамилии ќе ги разбрануваат случувањата денес. …

Повеќе »

Дали разузнавачите се курири меѓу една и друга власт, анализа на „Трилинг“

Дали искреноста на Заев е контрапункт дека лаже и дека е криминалец? Дали храбрите одлуки на на власта на меѓународна сцена се доволни за првлекување на гласачите или случајот „Рекет” и ќе однесе СДСМ во опозиција? Како граѓаните ќе разберат што нудат партиите ако во дебатите, партиските претставници се надвикуваат, …

Повеќе »

Известување | „Бeлата робинка“ од сега ќе се емитува во 23.30 часот

Најскапо снимена серија во историјата на колумбиската телевизиска индустрија со 9,4 милиони долари инвестиција, со што ги надмина бројките вложени во други успешни серии како што се “Чапо” и “Пабло Ескобар”. “Белата робинка” стана најгледана латиноамериканска теленовела и во Македонија во последните 10 години, а автентичноста на амбиентот и епохата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!