Дневни Архиви: 06/06/2020 | 20:35

Фото | Вака изгледал Џамбазов пред 29 години во „Првите цутови“

Новиот телевизиски канал МРТ 5 ни дава единствена шанса да се потсетиме на дамнешните детски серии со кои растеле многу генерации и истовремено да се потсетиме на времето кога во Македонија се снимаа многу квалитетни и интересни домашни серии. Една од тие серии е и серијата за млади “Првите цутови”, …

Повеќе »

Министерот ги искара медиумите да не објавуваат неточни информации

Многу од македонските медиуми и особено влијателните телевизии се во трка по ексклузивитет за тоа кој ќе објави прв за последниот број на новозаразени од корона вирусот. Информациите кои ги објавуваат медиумите предизвикаа револт кај министерот за здравство, кој се обрати до сите медиуми и новинари. Обраќањето ви го пренесуваме …

Повеќе »

Безбедноста на Њујорк ќе ја одржува „ФБИ“ во новата серија на Fox Crime

“ФБИ” е американска телевизиска серија, креирана од Дик Волф и Крег Турк која својата премиера ја имаше на 25 септември 2018 година на каналот CBS. Oва е серија за внатрешното функционирање на љујоршкото Федерално истражно бито. Оваа елитна екипа на ФБИ агенти ги користи сите средства, интелигенција и најнови технологии …

Повеќе »

Пожарникари во акција на Fox Life во спин оф на „Grey’s anatomy“

Од авторот на “Grey’s anatomy” и “How to get away with a murder”, доаѓа нова серија од продукцијата на ABC. Од понеделник до петок во 20 часот на Фокс Лајф ќе се емитува акционата драма за пожарникарите од “Станица 19”, започнувајќи од 9 јуни. Сите пожарникари во Сиетл се обучени …

Повеќе »

Македонски краткометражни филмови од осми јуни на МРТ 1

Краткометражни играни филмови на МРТ 1. Секој ден од понеделник до четврток во 22.15 часот ќе проследиме интересни продукции на краткометражни филмски наслови. Во понеделник, 8 јуни ќе го гледаме “Пепи и Муто”, криминалистичка комедија од 2015 година, во режија на Георги Унковски кој исто така е и сценарист на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!