Дневни Архиви: 03/06/2020 | 20:57

„Мишо и Робин“ ќе ги забавуваат и едуцираат децата преку МРТ 1

Мишо, љубопитната мачка и Робин, мудрата мала птица, се најдобри пријатели и неразделно дуо во нивните авантури и игри во новата хрватска анимирана серија на МРТ 1. Мишо и Робин се ликови кои сигурно ќе стават насмевка на лицата на целото семејство. Симпатичните животинки ќе ве учат на нешто ново, …

Повеќе »

Телма ќе ја репризира „Табу“, мрачната британска серија од BBC

По завршување на петта сезона од “Shameless”, Телма во 22.15 часот ќе ја репризира британската серија “Taboo”, а по нејзиното завршување, фановите на бесрамниците повторно ќе се дружат со нив. Дејството на мрачната, надреална мини серија „Табу“ се одвива во 1814 г. и ни ги прикажува авантурите на Џејмс Кезија …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!