Дневни Архиви: 01/06/2020 | 23:01

Турската романтична комедија „Љубов на ургентно“ репризно на AXN

Романтичната комедија “Љубов на ургентно” репризно на кабловскиот AXN, од понеделник до петок во 12:30 часот. Во продолжение ве потсетуваме на содржината на оваа симпатична комедија : Синан е успешен млад доктор кој работи во ургентниот центар на една позната клиника. Тој живее сам во стан, и ужива во мирниот …

Повеќе »

Вчера објавената вест за Тотал ТВ и исклучување на телевизиите е неточна

Веста која вчеравечер ја објавивме во врска со Тотал ТВ и исклучувањето на три македонски телевизии е погрешна, па од таа причина им се извинуваме на ТОТАЛ ТВ и на телевизиите. Потсетуваме дека веста е превземена од веб страната на Тотал ТВ, па поради неажурирано известување од страна на Тотал …

Повеќе »

Владата ќе им даде пари на македонските телевизии заради кризата

Владата обезбеди помош за радиодифузерите со цел справување со кризата предизвикана од Ковид-19. Ќе се подмират нивните долгови настанати заради користење на дигитален терестријален мултиплекс, а за таа намена ќе бидат одвоени 31.732.390 денари или 515.974 евра. Средствата, како што се наведува во соопштението од Министерството за информатичко општество и …

Повеќе »

Програмска шема за детскиот канал МРТ 5 од 1-7 јуни 2020

1 јуни (2020) – понеделник 07.00 Детски фестивал 07.50 Гормити – анимирана серија 08.10 Детска драма не е празна слама 08.35 Лалалупси – анимирана серија 08.55 Си било еднаш – играна програма 09.05 Умни глави – играна програма 09.15 Дора истражува – анимирана серија 09.40 Бушава азбука – играна програма …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!