Дневни Архиви: 19/06/2020 | 19:37

Италијанска комедија, канадски трилер и романси на Телма

сабота (20 јуни 2020), 19.15 часот – Manuale d’am3re (2011) Италијанска романтична комедија за три љубовни двојки и неочекуваните пресврти во нивните животи со Моника Белучи и Роберт Дениро во главните улоги. сабота (20 јуни 2020), 22.15 часот – Bel Canto (2018) Позната сопранистка (Џулијан Мур) патува во земја со воена …

Повеќе »

Почина Атанас Ковачевски, поранешен новинар во МРТ и Канал 5

На 50 годишна возраст, почина портпаролот на ЕВН и поранешен новинар – Атанас Ковачевски. Тој за јавноста беше познат од ТВ екраните како новинар и презентер, а во последните години и како портпарол на ЕВН. Ковачевски претходно работеше во Канал 5 и во МРТ. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Турската драма „Девојката со црвена марама“ репризно на TDC

На кабловскиот оператор А1 се пренесува Timeless drama channel TDC, наменет за публика која гледа турски серии. Од понеделник (22 јуни 2020) во програмата ќе се репризира љубовната драма “Девојката со црвена марама”. “Црвена марама” ќе се емитува од понеделник до петок во 18 часот, со репризни изданија во 22.20, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!