Почетна / Серии / Fox Crime ја емитува новата серија на CBS за најбараните на „ФБИ“

Fox Crime ја емитува новата серија на CBS за најбараните на „ФБИ“

Американската телевизиска мрежа CBS по “FBI”, реши да сними и спин оф на крими серијата за федералното тело за криминална истрага и разузнавање. “FBI – Most wanted” се емитува секој понеделник на кабловскиот Fox Crime во 22 часот, со репризни емитувања во вторник на пладне и во недела во 22 часот.

Џес, Кени, Шерил, Хана и Клинтон се ФБИ агентите кои во секоја епизода се соочуваат со потрага по најбараните и најозогласени криминалци.

Од серијата досега е снимена само една сезона, а наредната 2021 година ќе продолжи и со втора сезона.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Предатори од Карпатите“ ќе навлеземе длабоко во суровиот европски пејсаж кадешто човекот …

error: Содржината е заштитена!