Почетна / Серии / Акционата авантура „Relic hunter“ секој ден на AXN во 16.20 часот

Акционата авантура „Relic hunter“ секој ден на AXN во 16.20 часот

Убавата актерка Тиа Карера го игра ликот на универзитетскиот професор Сидни Фокс во канадската мистериозна авантура “Ловци на реликвии”. Сидни патува низ светот во потрага по изгубени, исчезнати и киднапирани артефакти и антиквитети.

Таа е потпомогната од нејзиниот лингвистички асистент Најџел, а повремено и од нејзината секретарка Клаудија. Ловецот на реликвии честопати завршува во борба со ривалите кои бараат артефакти за парична добивка. Серијата вклучува елементи на фантазија и научна фантастика, при што многу од моштите се претставени со наводни натприродни сили или се парчиња невообичаена напредна технологија.

“Ловци на реликвии” од понеделник до петок во 16.20 часот, со репризно емитување следниот ден пред почетокот на премиерната епизода.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

error: Содржината е заштитена!