Дневни Архиви: 23/06/2020 | 19:07

Грчката серија “Бруско” продолжува со нови епизоди на Сител

Повторно со вас – серијата од земјата на Боговите и егзотичните острови. Повторно со вас – приказната за љубовта и виното, приказната која ве освои и која допрва ќе ве заслепи. Синилото на морето ќе ги раздвојува вашите познати херои, но опојниот мирис на виното и понатаму ќе ги спојува. …

Повеќе »

Контактната на Телма на пауза, на нејзино место репризи на „Baywatch“

Од понеделник до петок на Телма телевизија во 16.15 часот ќе се репризираат епизоди од втората сезона на популарната американска серија од 90-тите – “Чувари на плажата”. Четири сезони од серијата беа лани емитувани на оваа фреквенција, по што започнаа и репризните прикажувања. Сега повторно на Телма во период кога …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!