Месечни Архиви: July 2020

Концерти на Амира, Дарко Рундек и Жељко Бебек во Хераклеа

Авалон Продукција се потруди да ги исполни желбите и на битолчаните да имаат барем неколку културни настани ова лето, а исто така и на изведувачите коишто ќе настапуваат во Охрид, да настапат и во Битола. Па така, публиката по по следниот редослед ќе може да ги види следните артисти во …

Повеќе »

Авалон го најавува “Deeper underground festival” во Охрид

Авалон Продукција од оваа година патентира нов бренд DEEPER UNDERGROUND, чие име зборува самото за себе. После откажувањето на масовниот фестивал Ohrid Calling, оваа продукција успева Охрид, Македонија и регионот сепак да имаат неверојатно квалитетен електронски настан со најголемите светски имиња на house, d’n’b и techno сцената и тоа по …

Повеќе »

Видео | Македонец со своја верзија на „Моја малена“ на Ковачевиќ

Миленикот на балканската публика, Саша Ковачевиќ неодамна во јавноста го промовираше својот најнов проект со наслов „Метаморфозис“ кој содржи 4 песни снимени во модерен латино ритам, а на една од нив кавер-верзија направи нашиот млад пејач Тони Андреев. – Имав прилика да ги слушнам новите песни уште додека беа во …

Повеќе »

Фото | Машкото бебе од култната серија порасна во вистинска убавица

Сигурно се сеќавате на преубавата колумбиска теленовела “Скриени страсти”, емитувана пред 15-тина години на А1 телевизија. Селската идила, галантните браќа и згодните сестри ги освоија гледачите не само во Македонија, туку секаде низ светот каде со голем успех се емитуваше оваа топла романтична драма. Хуан и Норма беа главните ликови, …

Повеќе »

Вечерва на Сител… следува најпотресната епизода на „Азра“ досега!

Повторното појавување на Фатма ќе ги загрижи членовите на семејството Челен. Дали некој ќе “изгори” ако таа прозбори или Азра конечно ќе ги слушне најнеочекуваните зборови? Нови уште повозбудливи и подраматични заплети следуваат во следните епизоди на турската хит серија “Азра”. Секоја вечер бидете со Сител и уживајте во потресната …

Повеќе »

Телма ја почна и „Колекција Велвет“, продолжение на познатата драма

По успехот кој го доживеа шпанската романтична драма “Велвет”, продуцентите решија да снимат и продолжение на приказната за Галериите Велвет. Новата серија сепак не го постигна успехот на претходницата, па заврши со две сезони и еден божиќен специјал како заокружување на целата приказна. По емитување на “Велвет”, на радост на …

Повеќе »

Покрај репризи на „Реј“ и „Рај“, ТВ 24 со реприза и на ситкомот „Гранд“

ТВ 24 со репризни серии во својата програма. Додека на приватните национални телевизии Сител, Канал 5, Алфа и Телма се емитуваат премиерни странски серии, ТВ 24 одлучи на гледачите да им понуди само репризни серии, емитувани минатава сезона на нивната фреквенција. Освен италијанската сапуница “Женски рај”, американската крими серија за …

Повеќе »

МРТ 1 со летна реприза на „UnREAL“, серијата за едно реално шоу

Од вторник до петок по 23 часот, следува реприза на првата и втората сезона од “Нереално” на МРТ 1. Серијата нѐ води во светот на снимањето на едно реално шоу, сите драми и скандали кои се случуваат зад камерите. Ѕирнете повторно во хаосот зад кулисите на снимањето на “Everlasting”, реално …

Повеќе »

Фото | Што прави убавиот Џенк од „Азра“ кога не е пред камерите?

30 годишниот Алп Навруз го гледавме во улогата на Синан во босфорската драма за “Ќерките на Фазилет”, а сега гледачките повторно уживаат во неговиот заводлив поглед преку главната машка улога на Џенк во турската хит драма „Азра“ . Џенк е наследник на големото царство на семејството Челен во Истанбул и …

Повеќе »

Видео | “Безобразно “, летна и жешка авантура на Роберт и Дејан

Со потенцијал за вистинско летно музичко освежување на нашата мкд сцена , песната “Безобразно” конечно деновиве добива своја промоција , во која се раскажува интересна приказна за една девојка како блефира и заведува двајца дечковци. Приказната има интересен сплет и убави моменти, а тоа што е безобразно ќе го дознаете …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!