Дневни Архиви: 08/06/2020 | 18:10

Љубов и тајни во новата вечерна серија на Сител – „Солзите на Џенет“

За љубителите на турските серии, од понеделник до петок на Сител телевизија во 19.45 часот се емитува новата љубовна драма “Солзите на Џенет”. Приказната ја следи убавата и скромна девојка Џенет Јилмаз, која била напуштена од нејзината мајка како бебе, а бабата Мукадес се грижела за неа. Џенет во животот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!