Дневни Архиви: 13/06/2020 | 22:51

Фокс Лајф ќе ја емитува драмедијата „Hart of Dixie“ од CW

Познатата семејна драма за “Докторката во Алабама” ќе се емитува на кабловскиот канал Фокс Лајф, започнувајќи од четврток (18 јуни 2020). Од понеделник до петок во 17 часот, ќе уживате во една топла приказна од сценаристот и режисерот на “Округот Оринџ” и “Озборувачка”. Зои тукушто завршила медицински универзитет во Њујорк …

Повеќе »

Фото | Ѕвездите од „Полна месечина“ заедно во нова комедија

Џан Јаман и Озге Ѓурел, познати како Ферит и Назли од викенд драмата на Сител – “Полна месечина”, влегуваат во нов заеднички проект. Се работи за нова романтична комедија, во која двајцата актери ќе бидат повторно главниот актерски пар. Фановите на Џан и Озге наголемо се подготвуваат за следење и …

Повеќе »

Видео | Даниел Данн ја преработи познатата песна од Владо Јаневски

Македонскиот пејач Даниел Данн направи препев на македонскиот евергрин на Владо Јаневски – “Чаирска романтика”. Ова е петто кавер издание на Данн, кој заедно со својот бенд под темата #Quarantine&Chill до сега ги преработија: „Не сум твој тип (Дупер), „Сонце во твоите руси коси” (Тоше Проески), „Јако, Јако” (Лозано) и …

Повеќе »

Погледнете ја филмската понуда на Телма (13 јуни – 19 јуни 2020)

сабота (13 јуни 2020), 19.15 часот – Return to Montauk (2017) Една врска немаше шанса да трае подолго од еден викенд, а Макс и Ребека беа премногу млади за да сфатат дека ја сретнале љубовта на својот живот. Макс се враќа во Монток но се враќа и неговото минато. Германска …

Повеќе »

Препорака | Бразилска летна серија на Нетфликс за „Девојките од Ипанема“

,,Девојките од Ипанема“ (оригинален наслов : Coisa mais linda) е бразилска телевизиска серија, снимена и продуцирана за Нетфликс. Досега се снимени 2 сезони и вкуно 13 епизоди. Дејството на серијата е сместено во 1959-та година, а е инспирирано од новиот бран во џезот и во бразилската музика- bossa nova, музиката …

Повеќе »

Потсетување на аргентинската серија „Маргиналец“ на МРТ 1

Oд вторник (16 јуни 2020), по 23 часот, МТВ 1 ќе ја репризира уште еднаш аргентинската серија “Маргиналец”, која имаше осум номинации на престижните награди Мартин Фиеро во Аргентина, а ја доби онаа за најдобра мини серија и сценарист. Во “Маргиналец” ја пратиме приказната за бившиот полицаец Мигел Паласиос. Под …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!