Почетна / Живот / Освежување за енигматичарите – нов магазин „Лавиринт“ во продажба

Освежување за енигматичарите – нов магазин „Лавиринт“ во продажба

Од среда, 29-ти април, на најблиските продажни места побарајте го првиот број на новиот месечен енигматски забавник, „Лавиринт“. „Лавиринт“ ќе излегува на 52 страници со многу енигматски изданија, но и новитети.

За првпат во овој магазин ќе може да ја решите логичката загатка со бројки Какуро, поделена на три нивоа, лесно средно и тешко.

„Лавиринт“ ви ветува одлична и уникатна забава на своите страници, а за љубителите на енигматиката, ќе следуваат многу изненадувања. Ви ветуваме производ по светски стандарди, со најголем број на страници во боја од сите енигматски изданија во земјата. – објаснува тимот на магазинот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тажна вест | Почина Љубисав Иванов – Ѕинго, првиот човек на Силекс

Во 84та година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!