Почетна / Забава / Фото | Хип хоперот Tyga со одличен концертен перформанс

Фото | Хип хоперот Tyga со одличен концертен перформанс

На огромна радост на армијата фанови од цел Балкан, Fusion Festival го оствари невозможното и на Стадионот на АРМ бевме сведоци на фантастичен перформанс на пионерот на современата Хип Хоп сцена – Tyga

Најголем доказ за ова е фактот што менаџментот на TYGA дозволи комплетното шоу да се снима и во наредните денови очекувајте видео материјали.

Секако ова претставува огромен успех на Fusion Festival со кој може да се гордее цела Македонија.


Важно за напомена, светската продукција со Tyga со одлични перфоманси ја поделија нашите најдобри претставници на современата Хип Хоп сцена Irie Scrach, Dj Pancho aka Shorty P и Young Dadi, со луда завршница на нашиот најперспективен диџеј Ампов.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува Ohrid Calling 2022 – 4 дена забава во Касарната во Охрид

После 2018та година, кога настапуваа Dimitri Vegas & Like Mike и Armin Van Bureen, оваа …

error: Содржината е заштитена!