Почетна / Забава / Фото | Хип хоперот Tyga со одличен концертен перформанс

Фото | Хип хоперот Tyga со одличен концертен перформанс

На огромна радост на армијата фанови од цел Балкан, Fusion Festival го оствари невозможното и на Стадионот на АРМ бевме сведоци на фантастичен перформанс на пионерот на современата Хип Хоп сцена – Tyga

Најголем доказ за ова е фактот што менаџментот на TYGA дозволи комплетното шоу да се снима и во наредните денови очекувајте видео материјали.

Секако ова претставува огромен успех на Fusion Festival со кој може да се гордее цела Македонија.


Важно за напомена, светската продукција со Tyga со одлични перфоманси ја поделија нашите најдобри претставници на современата Хип Хоп сцена Irie Scrach, Dj Pancho aka Shorty P и Young Dadi, со луда завршница на нашиот најперспективен диџеј Ампов.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Црвена јабука” во Охрид – концерт на 9 август во „Антички театар”

После успешно продадените концерти низ Македонија и регионот, неверојатно квалитетните и легендарните „Црвена јабука” доаѓаат …

error: Содржината е заштитена!