Почетна / Серии / Tелма со нови сезони од акционата серија „Аларм за кобра 11“
21, 22 и 23 сезона во 20.30 часот на Телма телевизија

Tелма со нови сезони од акционата серија „Аларм за кобра 11“

Од понеделник до петок во 20.30 часот на Телма ќе се емитуваат новите сезони од германската акциона серија “Аларм за Кобра”. Досега од серијата се снимени 25 сезони и над 400 епизоди, а поради големата популарност во матичната земја, снимањето продолжува и понатаму.

Серијата ги опишува кривичните истраги на одделнието за сообраќајна полиција на автопат. Главни ликови се двајца полицајци кои формират полициски тим, а чии места се менуваат во текот на сезоните.

Многу акција, потрага по убијци, бомбардери, криминалци ве очекува во новите сезони на Аларм за Кобра 11, од понеделник до петок, веднаш по Топ тема на Телма. Семир и Бен во нови, уште повозбудливи пресметки …

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!