Почетна / Сапуници / Фото | Во карантин, турската актерка реши да се занимава со цртање

Фото | Во карантин, турската актерка реши да се занимава со цртање

Турската актерка Нургул Јешилчаj реши доброволно да остане во домашен карантин за време на пандемијата со корона вирусот. Ѕвездата на сериите Парампарче, Ѓулпери и Конакот на агата не сака да го ризикува својот и животот на најблиските, па затоа одбегнува социјални интеракции.

Нургул се шегува дека ја сменила својата професија за време на пандемијата. 44-годишната актерка откри дека е опседната сега со нејзината најголема страст – цртањето, а во последните неколку недели, актерката создаде вистински уметнички дела што ги споделува со своите фанови на социјалните мрежи.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Ривалки во серијата, а најдобри пријателки зад камерите

Турската гламурозна серија “Забрането јаболко” ги привлекува македонските гледачи особено поради луксузот и брендираните стајлинзи …

error: Содржината е заштитена!