Почетна / Сапуници / Фото | Алберто од серијата „Велвет“ во страствена врска со маж

Фото | Алберто од серијата „Велвет“ во страствена врска со маж

38 годишниот Мигел Анхел Силвестре е шпански актер, познат за македонската гледачка публика како шармантниот сопственик на модното царство од хит серијата “Велвет” која се емитува на Телма телевизија.

И додека во “Велвет” ја гледаме неговата страствена врска со кројачката Ана, актерот за Нетфликс ja сними серијата “Sense 8”, каде толкува улога на хомосексуалец. Во серијата, тој дели страствени бакнежи и секс сцени со неговиот колега Алфонсо Ерера (“Бунтовници”).

Сепак, тоа е само серија. Актерите многу професионално ги одиграле улогите на геј пар, со што ги добија заслужените пофалби од критиката.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Ривалки во серијата, а најдобри пријателки зад камерите

Турската гламурозна серија “Забрането јаболко” ги привлекува македонските гледачи особено поради луксузот и брендираните стајлинзи …

error: Содржината е заштитена!