Почетна / МК Сцена / Вучелиќ го освои второто место на Еврофест 2012

Вучелиќ го освои второто место на Еврофест 2012

 

Македонскиот пејач Роберт Вучелиќ го освои второто место од жирито на фестивалот Еврофест 2012. Тој настапи со песната Еден убав ден која е дело на Ристо Апостолов и Валентина Ѓоргиевска, а воедно истата песна освои награда и за најубав текст од сите песни што беа интерпретирани на фестивалот. Честитки!

 

 

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина: Драги мои, честит Денот на независноста на Македонија!

Мега ѕвездата Каролина Гочева со честитки за големиот ден, денот на независноста на Македонија. Нејзината …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!