Почетна / МК Сцена / Вучелиќ го освои второто место на Еврофест 2012

Вучелиќ го освои второто место на Еврофест 2012

 

Македонскиот пејач Роберт Вучелиќ го освои второто место од жирито на фестивалот Еврофест 2012. Тој настапи со песната Еден убав ден која е дело на Ристо Апостолов и Валентина Ѓоргиевска, а воедно истата песна освои награда и за најубав текст од сите песни што беа интерпретирани на фестивалот. Честитки!

 

 

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тој е секогаш со неа „high“ – погледнете го новиот спот на Иво

Иван Атанасов – Иво е најмладиот ексклузивец на Урбан Рекордс, момчето за кого прв пат …

error: Содржината е заштитена!