Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Дали сме подготвени за пикот, одговара Филипче во „Топ тема“

Дали сме подготвени за пикот, одговара Филипче во „Топ тема“

Колку и како е подготвена земјава за пикот на Ковид 19? Дали ќе се зголеми бројот на тестирани? Како да се заштитат здравствените работници? Колкави се капацитетите на болниците? На овие и други прашања вечерва во “Топ Тема” одговара Министерот за здравство, Венко Филипче.

Гледајте “Топ Тема”, вечерва во 19.15 на Телма со една од најдобрите македонски новинарки, Снежана Лупевска Созен.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Старо ново друштво во новата сезона од детското шоу „Дајте музика“

Наскоро на фреквенциите на Македонската телевизија следуваат нови продолженија од возобновената детска емисија “Дајте музика”. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!