Почетна / Забава / Видео | Пејачите од Куманово со поддршка до сограѓаните

Видео | Пејачите од Куманово со поддршка до сограѓаните

Дел од кумановските естрадени уметници преку видео порака упатија поддршка до своите сограѓани кои минуваат низ тешки денови, во полициски час од 56 часа, и дополнителни рестриктивни мерки веќе од понеделник.

Маргица Антевска, Нино Величковски, Ариф Зибери, Ивона Јовановиќ, Марио Арангеловски, Мартија Станојковиќ и Мартинијан Кириловски заедно со Мерима Његомир изразија поддршка преку песна до граѓаните на Куманово. Видеото на својот Фејсбук профил го објави градоначалникот Максим Димитриевски.

. Останете дома и следете ги препораките.

Голема благодарност до сите пријатели на нашиот град за сета поддршка која ни ја даваат во овие моменти. Останете дома и следете ги препораките.Falënderim i madh për të gjithë miqtë e qytetit tonë për gjithë përkrahjen që po na e japin në këto momente. Rrini në shtëpi dhe ndiqni rekomandimet.Хвала свим пријатељима нашег града на великој подршци коју нам пружају у овим тренуцима. Останите код куће и следите препоруке.Bari shukrikerin dzi ko sa amala amare dizjakere basho dendo suporto so den amen ko akala momentija. Besen kere em diken o dende propozalija.Bu anlarda bize verdikleri büyük destek için şehrimizin tüm dostlarına çok teşekkürler. Evde kalın ve önerileri takip edin. Many thanks to all the friends of our city for the great support they give us at these moments. Stay home and follow the recommendations.#ОстаниДома #СледиГиПрепораките #StopKorona

Gepostet von Maksim Dimitrievski am Samstag, 4. April 2020

Голема благодарност до сите пријатели на нашиот град за сета поддршка која ни ја даваат во овие моменти. Останете дома и следете ги препораките, напиша тој.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!