Почетна / Телевизија / Вести на македонски јазик на ТВ 21 со три изданија во денот

Вести на македонски јазик на ТВ 21 со три изданија во денот

Beyond any border е мотото на ТВ 21, која успешно зрачи на македонскиот телевизиски етер, благодарение на светската продукција на сите содржини кои се снимаат од страна на оваа телевизија.

Покрај тоа што редовно ги информира албанските гледачи за случувањата во Македонија и светот, истото го прави и за македонските гледачи. Кратко, концизно, објективно и професионално.

Вестите на македонски јазик се емитуваат три пати дневно и тоа попладне во 15.15 часот, во централен термин од 19.30 часот, и навечер во 23.15 часот. Презентери на вестите на ТВ 21 на македонски јазик се познатиот Љубиша Цветкоски, Јовица Пауновски и Един Растодер.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | ТВ 24 – девет години успешна ТВ приказна и постојан раст

Почна како 24 Вести во скромни услови со амбициозен тим. 9 години потоа, Телевизија 24 …

error: Содржината е заштитена!